NDobrev.pl | Twoje najlepsze, polskie źródło informacji o aktorce Ninie Dobrev » Tłumaczenie wywiadu Niny dla styczniowego W Magazine
 

22 Feb 2020
       Tłumaczenie wywiadu Niny dla styczniowego W Magazine

W Magazine:

Z okoła 2,789 mil stąd, Nina Dobrev zadaje pytanie odnośnie wszechświata. “Wierzysz w retrogradację Merkurego?” pyta na przywitanie, gdy jej twarz pojawia się na ekranie podczas naszego połączenia Skype.

“W trakcie tych pięciu minut, które jestem spóźniona – rozlałam szklankę wody na podłogę, mój pies, którego właśnie adoptowałam właśnie załatwił się w domu, upadłam, w dodatku dostałam wcześniej mandat na parkingu. Małe rzeczy, które idą źle. A koleś, [Merkury] dopiero zaczął.”

Nasze internetowe spotkanie odbyło się w listopadowe [2018] popołudnie, więc w momencie kiedy to czytacie, nie bójcie się: Merkury oficjalnie skończył retrogradację, a pech Dobrev skończył się razem z nim. W rzeczywistości cały nowy rok rozpoczął się bardzo dobrze dla aktorki. Skoro już mówimy o wpływie planetarnym, przeczytajcie jej horoskop na ten rok, jako dowód: “2019 przyniesie ci dobrą energię, pójdziesz w kierunku gdzie twoja kariera może rozkwitnąć w sposób, na który pracowałaś od lat.” To nam się podoba.

Urodzona w Bułgarii i dorastająca w Toronto, Dobrev zajęła się aktorstwem już w wieku 16 lat, aktualnie najbardziej znana jest ze swoich kultowych ról telewizyjnych w Degrassi: The Next Generation oraz The Vampire Diaries, które opuściła w 2015 roku, po sześciu latach grania głównej roli. Teraz wraca do telewizji ze swoim nowym serialem, Fam, na stacji CBS.

“Szczerze, nie rozglądałam się za tym,” powiedziała na temat nowego projektu. “Ta możliwość sama się pojawiła, a ja nigdy wcześniej nie robiłam sitcomu. Jestem wielką fanką Przyjaciół, ten gatunek naprawdę mnie zaintrygował, ale niewiele o tym wiedziałam. Trochę się wzbraniałam [przed powrotem do telewizji] początkowo, ale tak szczerze, znalezienie świetnej postaci do zagrania oraz wspaniałych ludzi, z którymi chce się pracować to błogosławieństwo i tak świetna rzecz.”

W serialu, Dobrev występuje jako Clem, była imprezowiczka, która uspokoiła się po poznaniu idealnego mężczyzny – pojawia się jednak jej równie zbuntowana młodsza siostra (Odessa Adlon), która szuka miejsca do zamieszkania. Jednym z orzechów do zgryzienia przy serialu był dla Dobrev fakt, że nagrywany on był przed publicznością na żywo, w przeciwieństwie do poprzednich produkcji przy których pracowała. To ją wystraszyło bardziej, niż cokolwiek innego.

“Pierwszy występ na żywo był absolutnie przerażający, czułam się jakbym miała umrzeć,” powiedziała. “Nie sądzę, abym kiedykolwiek wcześniej czuła tak dużo stresu w swoim życiu. Ale z każdym kolejnym odcinkiem to mijało, coraz bardziej i bardziej, ale nadal jest obecne. Boję się dnia, w którym nie będę odczuwać żadnego stresu, ponieważ to właśnie trzyma mnie przy życiu… Zawsze chciałam spróbować teatru i mam nadzieję, że to jest schodek w kierunku osiągnięcia tego celu. Może następnym razem spotkamy się na drinku w mieście, w którym będzie wystawiana sztuka z moim udziałem.”

Dobrev nie jest jedną z tych samozadowolonych. Żaden projekt nie jest zbyt straszny, żaden cel nie jest zbyt wzniosły. Słowo “nudny” nie istnieje dla niej. Jednym z powodów, dla którego zdecydowała się na Fam było to, że kręcony był w mieście, w którym mieszka – Los Angeles. Nie musiała nigdzie wyjeżdzać (jak to było w przypadku The Vampire Diaries), co pozwoliło jej na realizowanie kolejnych projektów w trakcie.

czytaj dalej w rozwinięciu newsa

“Lubię zajmować się wieloma rzeczami,” mówi. “Ten serial pozwolił mi na bycie kreatywną i spełnioną jednocześnie, dodatkowo miałam czas, aby pracować nad tymi rzeczami, które sama piszę i produkuję, a także poczytać książki, które czytam i chcę przenieść na ekran – w formie serialów i filmów. Jestem gotowa wypełnić każdy głód, który poczuje.”

Aktualnie, Dobrev zgłębia temat tworzenia filmów dokumentalnych, produkcji a nawet pisania scenariuszy – jak zdradziła, razem z przyjaciółmi sprzedała ostatnio scenariusz komedii romantycznej, ale nic więcej nie chciała powiedzieć teraz na ten temat. Przed nią także kolejne role (poza tymi filmami, które już ma ustawione na 2019 – “Then Came You,” komedia z Maisie Williams, a także “Run This Town,” gdzie zagrali również Ben Platt i Damian Lewis), kiedyś chciałaby także zagrać jednego z superbohaterów w filmach Marvela. Rola, której teraz prawdopodobnie by nie przyjęła? “Wampira.” (Bawią ją powracające stale pogłoski o kontynuuacji serialu: “To się skończyło zaledwie kilka lat temu, nikt nie wychodzi z pomysłem wznowienia tematu, ponieważ to za wcześnie, tak uważam.”).

“Jestem bardzo wybredna [odnośnie ról] i uważam, że każdy powinien,” kontynuuje. “Spędzamy tak wiele czasu przy wybranym filmie i im jestem starsza, czas staje się dla mnie coraz bardziej wartościowy. Ludzie, którymi się otaczam i rzeczy, które robię muszą być naprawdę, naprawdę warte tego.”

Kwestia mijającego czasu jest ostatnio na tapecie u Dobrev,
9 stycznia obchodziła swoje 30 urodziny.

“Czuję się z tym ok,” powiedziała, na dwa miesiące przed swoim dniem. “Myślę, że ostatecznie będę się czuć jak każdego innego dnia, ale zdecydowanie inspiruje mnie to do bycia jeszcze bardziej zdeterminowanym i niakierowanym odnośnie swoich celów, zastanowienia się co chcę osiągnąć i dokonania tego. Źle się czuje z tym, że to mówię, ponieważ moi rodzice wytkną mi to w twarz, gdy przeczytają artykuł, ale mieli rację; musisz doceniać każdy malutki moment i żyć życiem w pełni, ponieważ z biegiem czasu lata lecą coraz szybciej. Ale się nie boję.”

Będzie impreza urodzinowa, oczywiście, tym razem wielka.

“Staram się ustalić jaki powinnam zrobić motyw przewodni, może masz jakieś pomysły,” mówi. “Zawsze robię imprezy tematyczne, przebranie jest obowiązkowe, więc jeśi go nie masz, nie wejdziesz do środka. Zauważyłam, że zawsze gdy ludzie są przebrani, luzują trochę bardziej, mniej się hamują. Na moje 25 urodziny wyprawiłam imprezę inspirowaną dżunglą i safari, trochę teraz żałuję, że nie zostawiłam tego na 30 urodziny, ponieważ mam dwa tygrysy wewnątrz: pytona i małpę. Ale wykorzystałam ten pomysł na moje 25 urodziny. Co można zrobić na swoją 30-stkę związanego z tygrysami?”

To dobre pytanie, które prosi się o kolejne: Co zrobić na swoją 30-stkę, aby pobić spektakularne lata 20? Cóż, Dobrev ma listę. Tak, prawdziwą listę.

“Mam ją od dawna, od moich 16 urodzin,” mówi. “Skok ze spadochronem, wspinanie się po skałach, zdobycie Everest, skok na bungee, pływanie żarłaczami białymi, Bali. Dodaje tu coś za każdym razem, gdy wpadnie mi do głowy co chciałabym zrobić.”

Wkraczając w nową dekadę, Nina Dobrev jest pozbawiona strachu, a przynajmniej tak chce, abyście myśleli.

“Och, nie, boję się wielu rzeczy,” śmieje się. “Ale właśnie dlatego to robię.”
         0   Post został napisany przez: Sonja w kategorii: Artykuły, Produkcje Telewizyjne, FAM, Wywiady