NDobrev.pl | Twoje najlepsze, polskie źródło informacji o aktorce Ninie Dobrev » The Vampire Diaries – Kevin Williamson o finale 1 sezonu w rozmowie z EW
 





25 Oct 2016




       The Vampire Diaries – Kevin Williamson o finale 1 sezonu w rozmowie z EW

EW.com:

Z racji, że to ostatni sezon The Vampire Diaries, zdecydowaliśmy, że to czas na rozpoczęcie kolekcjonowania wspomnień z pamiętników. W każdym tygodniu, podczas emisji finałowego sezonu, EW będzie rozmawiało z osobami powiązanymi z serialem, na temat ich ulubionych momentów z całej serii. Więc przygotujcie chusteczki i dołączcie z nami do tej wypełnionej wampirzymi wspomnieniami podróży.

Na pierwszy ogień, współtwórca i producent wykonawczy Kevin Williamson.

Pamiętam, jak byliśmy w Atlancie, przebiegałem obok Margaret Mitchell House jednego poranka i poszedłem do muzeum. Mieli na ścianie kronikę odnośnie tego, jak  Margaret Mitchell napisała historię Scarlett O’Hary. Wszystko sprowadzało się do Scarlett będącej ocalałą, o tym tak naprawdę opowiada ‘Przeminęło z wiatrem,’ o Północy, o Południu oraz o tym, jak połączyli się po wojnie, jak odzyskiwali życie, rekonstrukcje Południa, komercja ponad tradycją. A Scarlett wylądowała gdzieś pomiędzy tym wszystkim. Była związana ze swoim dziedzictwem i swoją historią, ale także była ocalałą i oportunistką, więc to była mieszanka. Można dostrzec dlaczego kochała Ashley i dlaczego kochała Rhetta. Każdy z tych mężczyzn reprezentował coś innego. Rhett był przyszłością, szansą. Natomiast Ashley, był miłością i namiętnością i dziedzictwem i tradycją. Kiedy tak chodziłem po tym muzeum, pomyślałem,

“Mamy Damona, mamy Stefana i mamy Elenę… nie, to nie jest Elena. To Katherine. To historia Katherine. To 1864 rok. Wtedy ich ukąsiła. To nie jest nasza aktualna historia; to wczorajsza historia.”

Wtedy zacząłem sobie uświadamiać, że musimy to zrobić. Nigdy nie byłem zbyt wielkim fanem flashbacków, ale stwierdziłem,

“Julie, musimy opowiedzieć historię Katherine, musimy opowiedzieć o tym, gdzie to wszystko się zaczęło. Musimy się cofnąć i pokazać we flashbackach jak Stefan i Damon zostali przemienieni, a później ona musi powrócić.”

 

czytaj więcej w rozwinięciu newsa

Najbardziej jestem dumny z cliffhangera [ostatniej sceny] w 1 sezonie. Pamiętam, jak siedziałem w pokoju i Julie mówiła, “Nie, Damon i Elena muszą się pocałować. To musi być cliffhangerem. Nie pamiętasz ‘Jeziora Marzeń’? Musisz to zrobić.” A ja na to, “Nie, nie mogą. Nie wolno ci.” Już wtedy kłóciliśmy się o to, czy Elena ma być z Damonem, czy ze Stefanem. Widziałem to wyraźnie: To 1 sezon. Chodzi o Stefana i Elenę. Elena jeszcze nie jest w tym miejscu, żeby go pocałowała. Nie jest także pijana; nie zwariowała. To nasza główna bohaterka; nie możemy poświęcić jej postaci i sprawić, aby wykonała ruch przeciwko Stefanowi. Chyba, że… Nigdy nie zapomnę tego momentu w pokoju scenarzystów… To będzie Katherine.

I wtedy zaczęliśmy układać całą historię: Jak tam dotrzemy? Jak sprawimy, że Katherine wróci? Wtedy wpadliśmy na ten wątek z ciotką Jenną, która zaprosi ją do środka. Złożyło się na to wszystko tak wiele rzeczy. Strasznie chciałem stworzyć taki cliffhanger w stylu ‘Knots Landing,’ które miało nie jeden, nie dwa, a trzy cliffhangery, ale [ja chciałem] tak z sześć. Chciałem, aby każda historia miała cliffhanger: Tyler upadający na ziemię, sanitariusze widzący jego oczy, gdy zamieniał się w wilkołaka, patrzysz na to, a zaraz się obracasz i och czekaj, Caroline została poturbowana w wypadku samochodowym i straciła przytomność. Anna umiera w płomieniach! I oczywiście, wujek John traci palce, wielkie odkrycie, że to Katherine. Chcieliśmy, aby było to szokujące, przemieniło się w perfekcyjny sztorm wszystkich postaci zbiorowo i kocham ten ostatni odcinek. W całej mojej karierze, to mój ulubiony epizod z cliffhangerami.

Właśnie wtedy poczułem, że stworzyliśmy serial, który może odnieść sukces i naprawdę dać sobie radę. To był piękny czas.




         0



   Post został napisany przez: Sonja w kategorii: Artykuły, Pamiętniki Wampirów, Pamiętniki Wampirów, Sezon 1