NDobrev.pl | Twoje najlepsze, polskie źródło informacji o aktorce Ninie Dobrev » Tłumaczenie wywiadu Niny dla styczniowego Women’s Health
 

19 Feb 2020
       Tłumaczenie wywiadu Niny dla styczniowego Women’s Health

Nina Dobrev potrzebuje łyżeczki. Trzyma w dłoni świeże matcha latte i nie ma nic do zamieszania. W pewnym momencie, przemierza cały lokal i zaczyna grzebać za barem.

“Pomyślisz o mnie gorzej, jeśli użyje jako łyżeczki czegoś innego, niż łyżeczka?” pyta.

Wraca ze swoim prowizorycznym sprzętem: korkociągiem. “Naprawdę mam nadzieję, że jest czysty.” Śmieje się i zanurza metalowy otwieracz wina w swoim kubku, mieszając jasno-zielony płyn.

Nina zjawiła się w NeueHouse, przestrzeni workingowej tylko dla klubowiczów w Hollywood, jakieś dwie sekundy temu, ale to oczywiste, że zdobyła czego potrzebowała – i zrobiła to w najmilszy możliwy sposób. I nie ma tu żadnej sztuczki: Ma minimalny makeup, ciemne sportowe legginsy i szarą koszulkę z misiem. Jest ubrana zwyczajnie, jak sama tłumaczy, ponieważ wraca ze studia CBS w Los Angeles, gdzie kręciła swój nowy sitcom Fam.

To może być dla wielu zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Nina – która kończy 30 lat już 9 stycznia – jest najbardziej znana z roli Eleny Gilbert w wielkim telewizyjnym hicie The Vampire Diaries. Fam to jej pierwsza produkcja telewizyjna od trzech lat, aktorka wraca na mały ekran w skrajnie różnej, od sączących krew demonów, roli.

Po opuszczeniu The Vampire Diaries w 2015, Nina doświadczyła czegoś w rodzaju kryzysu egzystencjalnego.

“Czułam się jak, ‘Dlaczego tu jestem? Co robię? Czy to mnie uszczęśliwia? Co mogę zrobić, aby być szczęśliwsza?’

Martwiąc się, że może skończyć zaszufladkowana (nie wymawiała na głos nazwy serialu, chciała się od niego oddzielić), Nina zwróciła się w stronę komedii. Dokładnie tak, poszła jak najdalej od dramatycznej bohaterki z liceum.

Początkowo, Nina nie otrzymała takich reakcji od szefów, jakiego chciała. “Mówili tak, ‘Och, była w [młodzieżowym] dramacie. Nie jest zabawna.’” Ale z całą swoją determinacją, z której jej znana, Nina szła dalej, podchodząc do problemu “jak do równania matematycznego,” jak mówi. Zapisała się na lekcje aktorstwa Improv 101: “Byłam prawdopodobnie straszna. Ale stałam się lepsza.” Podjęła się także skeczu dla Funny or Die. Nawet sama napisała pełnometrażową komedię.

ciąg dalszy w rozwinięciu newsa

Później, na początku 2018, gdy pomyślała o przeprowadzce do Nowego Jorku – zaczęła o tym myśleć na tyle poważnie, że nawet wysłała ofertę odnośnie jednego z apartamentów. Kolejnego dnia, dostała rolę w Fam.

“Byłam ekstremalnie zachwycona serialem, oczywiście, ale część mojego serca i mojej duszy naprawdę chciała doświadczyć życia w mieście, ponieważ nigdy tego nie zaznałam,” powiedziała. “[To] był wszechświat mówiący mi, że to nie mój czas [życia w Nowym Jorku].”

Powód, dla którego wzięła rolę w Fam idealnie pasował do jej głównej filozofii: Jeśli coś cię przeraża, idź po to.

“Aspekt publiczności na żywo wystraszył mnie, więc naturalnie, musiałam to zrobić,” mówi Nina.

Podczas gdy sitcom może utrzymać Ninę poza Nowym Jorkiem, to dał jej jednocześnie grafik, który nazwała “najbardziej konsekwentnym, jaki dotąd miałam w swojej karierze.” Z tego powodu, jest w stanie trzymać się regularnego planu treningowego. To znacząca korzyść dla Niny, byłej zawodowej gimnastyczki i atletki, która jak sama mówi, “Po prostu kocham ćwiczyć.” (Ta miłość doprowadziła ją do współpracy z Reebok & Les Mills.)

Aktualna obsesja fitnessowa Niny uwzględnia, jak lubi to nazywać, “treningowy koktajl” — mix jogi, biegu, treningu siłowego, boksu, zajęć grupowych, zależnie od dnia. Po raz pierwszy w życiu, widać jej mięśnie na brzuchu.

“Jestem coraz starsza i bardziej świadoma tego co jem, jak jem i co robię,” mówi. “Robienie czegoś innego [każdego dnia] jest najfajniejsze i daje najwięcej korzyści, ponieważ szokujesz swój system.”

Teraz czuje się szczupła i silna, a nie tylko “bez tłuszczu,” jak wtedy gdy praktykowała jedynie jogę na gorąco, lata temu.

W typowy dzień, Nina wstaje kilka godzin wcześniej, aby przed rozpoczęciem dnia zdążyć wyjść na spacer ze swoim psem Maverick, poćwiczyć, zrelaksować się w łaźni parowej oraz wziąć prysznic.

“Muszę się jakoś spocić każdgo dnia, nawet jeśli miałaby to być jedynie łaźnia parowa,” mówi. “Niektóre dni są lepsze od innych, będę z tobą szczera. Czasami Maverick otrzymuje krótszy spacer, niż zasługuje, gdy sobie tego nie ułożyłam, bądź wcisnęłam drzemkę 18 razy za dużo.”

Jej współpraca z Reebok ma mnóstwo korzyści, jak te piękne czarne legginsy, które ma teraz na sobie, czy poznanie trenerki Lissy Bankston, która wyedukowała Ninę także w temacie odżywiania. Teraz, Nina je więcej kalorii, niż kiedyś; stara się jeść co dwie godziny, aby utrzymać swój metabolizm stabilnym.

“Czuję się zdrowsza,” mówi. “Jesteś szczęśliwszy kiedy twoje ciało jest pełne, twój mózg funkcjonuje lepiej, jesteś milszą osobą. Gdy byłam zabiegana, myślę, że nie byłam najlepszą wersją samej siebie.”

Łatwo zauważyć jak to się stało, że Nina mogła być zbyt zajęta, by jeść. Kilka dni po naszym spotkaniu w NeueHouse, jest już na scenie w Studio City, gdzie uczy się nowych dialogów przed publicznością na żywo, czekając aż kamery zaczną nagrywać. Nina zagryza swoje usta, najwyraźniej martwiąc się o swoje kwestie. Powtarza je sobie w pamięci, później zerka jeszcze na skrypt, który jest schowany za poduszką na sofie.


Jako Clem, dawna imprezowiczka starająca się zaimponować rodzicom swojego narzeczonego, Nina jest przed kamerami praktycznie przez cały czas trwania odcinka. Trudno jest cokolwiek przekąsić, a już tym bardziej zjeść pełen posiłek podczas tego czterogodzinnego wydarzenia.

Po zakończeniu nagrania, Nina wita się entuzjastycznie z kilkoma przyjaciółmi, między innymi z byłą koleżanką z planu The Vampire Diaries, Kaylą Ewell. Prowadzi ich za kulisy do swojej garderoby na drinka, to rytuał po nagraniach na żywo.

Na drzwiach do jej garderoby wisi tablica, na której czytamy “Ostrzeżenie: Bardzo słodki pies w środku.” Gdy tylko Nina otwiera drzwi, Maverick, jej adoptowany mieszany owczarek australijski, który jest szczerze najpiękniejszym psem jakiego widziałam, zaczyna po niej skakać, aby się przywitać.

Po szybkiej zmianie swojego kostiumu na jeansy i T-shirt, Nina oferuje drinki grupie: “Mam tequilę… i tequilę.” Jej asystent, udający teraz barmana, miesza ulubiony trunek Niny z grapefruitową lemoniadą La Croix and Honeydrop i rozlewa do szklanek. Maverick wskakuje na wszystkie kolana po kolei, aby zaoferować buziaki, ale to Nina ma uwagę wszystkich, dzieląc się plotkami z planu i opowiadając historię o tym, jak w bardzo niezręczny sposób przedstawiła się Samuelowi L. Jackson. To oczywiste, że jest alfą, przywódcą, życiem tej imprezy.

Pozostali ludzie zaczynają się dołączać i pomieszczenie szybko się zapełnia. Nina idzie do gerderoby swoich kolegów z planu. “Ludzie, wygrywamy imprezowe zawody!” woła. Z tak wieloma osobami wokół, Maverick zaczyna być coraz głośniej. “Do domu!” mówi do niej Nina surowo, wskazując na jej śliczny biały namiot tipi. Maverick posłusznie wchodzi do wewnątrz namiotu i uspokaja się. Ponownie, to oczywiste, że Nina osiąga to czego chce.

Posiadanie psa to prawie jak posiadanie dziecka, mówi Nina, lub jak kolejna praca na pełen etat (Maverick ma swój własny profil na Instagramie, który obserwuje blisko 400,000 osób), to kolejny trening dla Niny. W końcu będzie chciała wziąć ślub i założyć rodzinę — jednocześnie chciałaby grać dalej w filmach, pisać je, produkować i reżyserować. Dlaczego nie?

“Mogę i zdecydowanie będę mieć to i to [karierę i rodzinę],” mówi.

“Wciąż pracuję nad samą sobą. Kiedy będę mieć rodzinę, mogę na tym skoncentrować całą moją energię, ale jeszcze nie jestem na to gotowa. W przeciągu 10 lat, miejmy nadzieję, będę gotowa — co uszczęśiwi moją mamę. Moja mama chciała, abym miała dziecko już 10 lat temu. Daje mi dziecięce ubrania co roku na Gwiazdkę, ‘Aluzja, aluzja, kuksaniec, kuksaniec!’

Skupienie w tym momencie jest na trzymaniu się tego lądu. Gdy Nina już podbije komedie — co bardzo chce zrobić — będzie chciała wystąpić także w filmie epokowym, biograficznym oraz filmie akcji.

“Chcę zrobić wszystko,” mówi. “Wiem na pewno, że jestem w stanie. Ale ponieważ ludzie znali mnie tylko od jednej strony, to jest proces, zmiany ich myślenia i pokazania wszystkim do czego jestem zdolna.”

Jak dotąd, misja idzie z powodzeniem.
         0   Post został napisany przez: Sonja w kategorii: Artykuły, Produkcje Telewizyjne, FAM, Wywiady