NDobrev.pl | Twoje najlepsze, polskie źródło informacji o aktorce Ninie Dobrev » The Vampire Diaries – Tłumaczenie artykułu o przygotowaniach do finału serialu


11 Mar 2017
       The Vampire Diaries – Tłumaczenie artykułu o przygotowaniach do finału serialu

EW:

ELENA GILBERT PŁACZE. Stojąc na cmentarzu w Mystic Falls, gdzie wiele razy się żegnała — a nawet kilka razy witała — Elena jest otoczona przez wszystkich, których kocha. Cóż, prawie wszystkich. Jednej osoby brakuje. Czy zapomnieliśmy dodać, że jest to pogrzeb?

Jest słoneczny styczniowy dzień w Atlancie, kiedy ekipa The Vampire Diaries kręci swoją ostatnią wspólną scenę w lesie. Pomiędzy ujęciami, śmieją się i szeptają między sobą z podekscytowaniem, pytając kto zostaje w mieście na nadchodzące wrap party, ale kiedy producentka wykonawcza Julie Plec, która zajęła się reżyserią tego ostatniego odcinka, krzyczy “Akcja,” emocje uderzają w plan. To jest pożegnanie — ostateczne.

“Chcieliśmy przygotować coś dużego, emocjonującego, pełnego akcji, wręcz spektakularnego,” powiedziała Plec, która napisała ten odcinek wspólnie z Kevinem Williamsonem. “Absolutnie czuliśmy się epicznie.”

Kiedy The Vampire Diaries zapremierowało na stacji The CW w 2009 roku, trafiło w sam środek panującej wówczas mody na wampiry. Po sukcesie “Zmierzchu” i “True Blood,” była to szansa dla stacji na sprawdzenie, czy widzowie nadal są spragnieni krwi, więc kiedy pilotażowy odcinek The Vampire Diaries przyciągnął przed telewizory więcej widzów, niż jakikolwiek inny serial The CW w historii, nie było wątpliwości.

“Pamiętam jak byliśmy w Vancouver z Ianem [Somerhalderem],” mówi o pilotażowym odcinku Zach Roerig, grający Matta. “W przyczepie fryzjerów i makijażystów, Ian powiedział coś w stylu ‘Hej, dzieciaku, przygotuj się na przygodę życia.’Somerhalder dodaje: “Zmierzch jest w dużym stopniu duchem tej pop kultury. Rynek zaczął pragnąć tego typu gatunku. To musiało się udać.”

The Vampire Diaries zaoferowało wszystko co kochają fani tego gatunku — niepewność, szokujące zwroty akcji, zakazany romans — w tym serialu każda z tych rzeczy została przeniesiona na wyższy poziom. Zbudowano epicką historię miłosną pomiędzy jedną dziewczyną i dwoma braćmi, która pobudziła jednych z najbardziej oddanych w telewizji fanów. Osiem lat później, wielu fanów nadal pozostaje w obozie Team Delena lub Team Stelena, lub też zdecydowali się kibicować innej parze. Ale z jedną rzeczą każdy musi się zgodzić: Ten serial nie może się skończyć bez Eleny Gilbert.

czytaj więcej w rozwinięciu newsa

I tak nie będzie. Dobrev, która opuściła serial po tym, jak jej kontrakt wygasnął wraz z końcem 6 sezonu, powróci by dać właściwe pożegnanie swojemu nieugięcie bezinteresownemu sobowtórowi Petrovej.

“Nostalgia jest szalona,” mówi Dobrev odnośnie powrotu na plan. “Jestem przytłaczana przez różne momenty: rzeczy w garderobie, głosy ludzi, śmiech członków ekipy. To ja podróż wzdłuż wspomnień, a mam tak wiele pięknych wspomnień z tych sześciu lat, które tutaj spędziłam. Cieszę się, że jestem tego częścią.”

Wracając na cmentarz, emocjonalna mgła została zastąpiona przez tą prawdziwą. To jest Mystic Falls, koniec końców. I w jednej chwili, rozdzierający serce smutek zamienia się w romans kiedy jedna z czołowych par serialu dzieli pełen namiętności pocałunek. Oglądając rozwój tego pocałunku, Plec jest skupiona całkowicie na ekranie.

“Chcę widzieć łzy,” ogłasza, przedłużając scenę dopóki otrzyma perfekcyjną mieszankę romansu i tragedii, które stały się znakiem rozpoznawczym serialu w ciągu tych lat. W momencie kiedy spływają łzy, woła “Cięcie.”


JULIE PLEC PŁACZE.
Siedząc w samym środku rynku, Plec ogląda dwie ważne dla serialu postacie, które znikają z ekranu już ostatni raz. “To było tak dobre,” mówi przez łzy i coś notuje.

Dla Plec, jej emocjonalny roller coaster rozpoczął się trzy lata temu, kiedy serial dobił do setnego odcinka i uświadomiła sobie wówczas, że w przeciwieństwie od wampirów, które stworzyła, tutaj nic nie jest nieśmiertelne.

“Popłakałabym się na samą myśl o tym, jakie to było uczucie,” powiedziała. “Więc w chwili, kiedy zaczęliśmy rozmawiać o tym sezonie jako ostatnim, wszystko było dla mnie emocjonujące, ponieważ koniec jest tak silny, zarówno w życiu, jak i fikcji. Każde pożegnanie jest prawdziwe.”

Te pożegnania już się rozpoczęły. Jakieś dwa tygodnie przed ostatecznym końcem pracy na planie, Plec ogłosiła pierwsze zakończenie dla Michaela Trevino, którego Tyler jest jedną z wielu powracających postaci w finale. Powiedzieli sobie, że się kochają i przytulili po raz ostatni, zanim ona powróciła na swoje krzesło reżysera, a on skierował się do garderoby, aby ostatecznie wyjść z roli Tyler.

“To bardzo interesujący rodzaj melancholii,” powiedział Paul Wesley na temat przebywania na planie. “Nakręciłem ostatnią scenę Stefana z Eleną. To było dla mnie dziwnie emocjonujące.” Wesley zrobił pauzę, jakby musiał się pogodzić z tym, co trzeba teraz powiedzieć. “Żegnasz się z tym czasem i tym momentem. Nasza dwójka już nigdy ponownie nie zagra tych postaci, a to były bardzo ważne postacie w telewizji przez osiem lat.”

To były ważne postacie zarówno w telewizji, jak i życiu prywatnym wszystkich zaangażowanych. Wszyscy członkowie obsady, zapytani o spędzony czas w serialu, odpowiadali z podobnym sentymentem: Dorastali tutaj. To ich zmieniło, a w niektórych przypadkach, uleczyło.

“Wszyscy zaczynaliśmy ten serial, prawie wszyscy, tkwiąc w samym środku pewnego rodzaju życiowego zawirowania, jakiekolwiek by ono było,” mówi Roerig. “I w jakiś sposób przez to osiem lat połataliśmy wszystko i teraz jesteśmy gotowi zmierzyć się ponownie ze światem.”

Jego koleżanka z planu, Candice King (Caroline) dodaje,

“[Ten serial] zmienił moje życie. Trudno jest w tym momencie podsumować co to dokładnie znaczy, ponieważ poniekąd znaczy to wszystko.”

NIEDŁUGO WSZYSCY BĘDZIEMY PŁAKAĆ. Siedząc w samolocie, Wesley czytał po raz pierwszy scenariusz finału. Aktor, który co prawda nie bywa sentymentalny odnośnie serialu, rozpłakał się. Zrobił wówczas zdjęcie łzy, która spadła i wysłał to do Plec i Williamsona jako dowód, że udało im się doprowadzić go do płaczu poza planem, co świadczyło o tym, jak potężne zakończenie wspólnie stworzyli.

Jednakże, nie jest to zakończenie, które oryginalnie zaplanowano podczas trwania drugiego sezonu.

“Wielki odcinek finałowy, który zawsze planowaliśmy, nie wydarzył się, ponieważ serial odniósł sukces i przetrwał osiem lat,” powiedział Williamson. Dla przykładu, oryginalne zakończenie uwzględniało duchy, które aktualnie już nie istnieją, odkąd Druga Strona została zniszczona. Plec dodaje: “Nie była to podróż w prostej linii – wiele, wiele się zmieniało po drodze – ten moment sześć lat temu, kiedy myśleliśmy, że wiemy jak serial się zakończy, a to, jak faktycznie się zakończył, jest to całkiem doskonałe.”

Siedząc na planie, Plec zaczyna śpiewać “guess who’s back” z kawałka Eminema“Without Me” z okazji jednego z najważniejszych powrotów. Nostalgia może być okropna, ale w tym serialu jest to także powód do świętowania, finał jest tego pełen.

“Mam wrażenie, że widziałam wiele seriali, w których zakończenie pozostawiało nas nieusatysfakcjonowanych, ale naprawdę wyciągnęliśmy wnioski odnośnie wszystkich postaci i ich życia,” mówi Dobrev. “Julie i Kevin napisali naprawdę piękny odcinek, z wieloma odwołaniami do odcinka pilotażowego.”

Te odwołania pojawiają się w wielu formach: postaciach, dialogach, a nawet lokacjach, wszystko to złożyło się na tak zwany przez Plec “nasz list miłosny na pożegnanie serialu.” Po pięciu aktach “dzikiego, epickiego finału sezonu,” Plec powiedziała, że ostatnie 15 minut jest tą częścią, w której naprawdę się żegnają.

“To mogłoby właściwie poradzić sobie na własną rękę, jako krótki film, z tymi wszystkimi rzeczami, które staraliśmy się osiągnąć,” mówi Plec. “Jesteśmy z tego tak dumni. To naprawdę finałowe zamknięcie.”

Oddalając się od sceny pogrzebu, Dobrev ściera łzy Eleny. W tym punkcie, można by pomyśleć, że Elena jest już przyzwyczajona do pożegnań. Ale to jest inne: Nie będzie już żadnych sztuczek czarownic, żadnej Drugiej Strony. Bonnie Bennett nie pracuje już dłużej w biznesie i nie sprowadza ludzi zza grobu. To pożegnanie, jak cały finał, jest pożegnaniem na zawsze – co oznacza, dla wampira, na zawsze zawsze.
         0   Post został napisany przez: Sonja w kategorii: Artykuły, Pamiętniki Wampirów, Sezon 8