NDobrev.pl | Twoje najlepsze, polskie źródło informacji o aktorce Ninie Dobrev » Tłumaczenie artykułu & wywiadu z Niną dla magazynu CBS Watch
 

15 Mar 2020
       Tłumaczenie artykułu & wywiadu z Niną dla magazynu CBS Watch

MOŻE I PARKUJE JAK GWIAZDA ROCKA – ale Nina Dobrev jest radosna. Po spędzeniu zaledwie pięciu minut przy zewnętrznym stoliku w modnej kawiarnii w Los Angeles, aktorka spojrzała w stronę swojego zaparkowanego naprzeciwko SUVa, zdając sobie sprawę z tego, że nie opłaciła parkomatu. “Przepraszam, dwie sekundy,” mówi.

Przysłowiowy miernik życia wymaga własnej zmiany, te realia nie są Dobrev obce. Urodzona w Bułgarii aktorka miała 2 lata kiedy jej rodzice zdecydowali się na migracje do Toronto, razem z nią i jej starszym bratem Alexandrem.

“Nie mieliśmy pieniędzy,” mówi po powrocie na swoje miejsce. “Moi rodzice nie mówili po angielsku i mieli dwójkę dzieci, więc praktycznie co chwilę chodziliśmy na [anglojęzyczne] filmy.”

Jako dziecko Dobrev – której pełne imię to Nikolina, po babci ze strony mamy – skłaniała się w kierunku rysunku, tańca, aktorstwa oraz gimnastyki. Aktorstwem zajęła się w wieku 17 lat, gdy otrzymała w 2009 roku rolę w kanadyjskim hicie serialowym Degrassi: The Next Generation. Gdy miała 20 lat, wcieliła się w rolę Eleny Gilbert, zostając gwiazdą młodzieżowego hitu stacji The CW, The Vampire Diaries. Była związana z serialem przez sześć lat, zanim zdecydowała się odejść, spragniona nowych przygód.

Dobrev przyznaje, że jej szybkie osiągnięcie sławy “to było wiele w tym wieku,” a decyzja o opuszczeniu wciąż popularnego serialu i wysokich zarobków została podjęta w przemyślany sposób. Spytana o pierścionki na palcach ze srebra i różowego złota, wskazuje na jeden z nich i mówi,

“Kupiłam go na moje 27 urodziny, kiedy miałam taki okres przejściowy. To pierścionek obietnicy – przypomnienie, aby pozostać prawdziwym wobec samego siebie i pracować nad sobą do końca życia.”

Teraz, w wieku 30 lat, towarzyszy jej uśmiech. Żegnajcie wampiry i czarownice – witaj sitcomie kręcony przed publicznością na żywo! W “Fam” gra rolę Clementine (nazywajcie ją Clem), zreformowaną niepokorną dziewczynę, której świat – i zbliżające się małżeństwo z przyziemnym Nickiem (Tone Bell) – zmienia się w chaos kiedy wprowadza się do niej młodsza, buntownicza siostra Shannon (Odessa Adlon).

“Clem jest apodyktyczna względem Shannon, ponieważ nie chce, aby powtarzała błędy, które ona popełniła” wyjaśnia. “Stara się ją przed tym ochronić. Ale Clem nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że Shannon potrzebuje popełnić swoje błędy i uczyć się z nich, tak jak ona to zrobiła.” Jeśli Nina będzie miała coś do powiedzenia, Clem wróci trochę do swojej dzikiej strony. “Byłabym szczęśliwa, jeśli byłaby odrobinę mniej spięta i może zobaczymy trochę tego w dalszej części sezonu.”

Prywatnie, aktorka jest pełna niespodzianek. 17 milionów obserwujących ją na Instagramie fanów wie, że widziała każdy film Audrey Hepburn i kocha buty od Christiana Louboutin. To co niekoniecznie widzimy w jej social media to strój jak dzisiaj – jeansy i sweter w paski – spokojnie mogłaby nadal uchodzić za nastolatkę. Dużo żartuje, ale jest także bardzo sentymentalna: część z grona jej przyjaciół to osoby, które zna od przedszkola, a przy jej boku w trakcie tego lunchu leży Ember, imponujący Husky, któremu Dobrev pomaga odkąd została przesiedlona w związku z pożarami w Kalifornii.

czytaj dalej w rozwinięciu newsa

Jak Maverick Do[g]brev, jej uroczy biało-czarny mix owczarka z blisko 400 tysiącami obserwujących na Instagramie, dogaduje się z nową koleżanką?

“Kochają się,” mówi z westchnieniem. “Chciałabym ją zatrzymać, ale z moim grafikiem, pracą i podróżami i wszystkim, nie jestem pewna czy byłabym w stanie dać jej wystarczająco dużo uwagi.”

Szczerze, to Ember mogłaby nie nadążyć za aktorką. Nie tylko gra w Fam, ale także rozwija się w filmach – w 2012 roku zagrała w docenionym dramacie młodzieżowym The Perks of Being a Wallflower z Emmą Watson, w 2017 w remake’u popularnego filmu Flatliners razem z Ellen Page oraz w tym samym roku w xXx: Return of Xander Cage, gdzie stanęła u boku Vin Diesela. W tym roku będzie można ją zobaczyć w Then Came You, thrillerze Lucky Day oraz dramacie politycznym Run This Town.

Podczas lunchu, na który wybrała sałatkę z jarmużu i łososia (ku jej nieszczęściu, aktorka odkryła niedawno, że ma alergię na nabiał i gluten), Dobrev porozmawiała na temat sławy, Fam i o tym jak ważna jest dobra zabawa.

Więc, dlaczego teraz sitcom?

Ponieważ to trudne i ekscytujące i nowe! Zawsze kochałam próbować nowych rzeczy. To trochę jak lot samolotem – zawsze byłam ogromnym prokrastynatorem i potrzebowałam presji, aby coś zrobić. Pomysł występowania przed publicznością na żywo – chyba nie ma większej prasji, niż to. Fam to prawie jak teatr na żywo. To było straszne, ale to mnie trzyma w gotowości.

Twoja postać nazywana jest Clem, co jest skrótem od Clementine. Czy nazywają cię inaczej, niż Nina?

Ludzie mówią do mnie Neens, Ninja to kolejne przezwisko. To przez akcent mojej mamy, gdy dorastałam mówiła do mnie “Ninja”. I jeszcze Dobby – ponieważ jestem Dobrev, a także dlatego, że jestem wielką fanką Harry’ego Pottera [Dobby to oryginalna nazwa Zgredka].

Użyczałaś gościnnie głosu w takich produkcjach jak Family Guy i Robot Chicken, a także wystąpiłaś w materiałach Funny or Die. Długo czekałaś na to, aby pokazać światu, że jesteś zabawna?

Chciałam po prostu dobrze się bawić! Każdy w moim prywatnym życiu wie, że lubię się wygłupiać i zrobię wszystko, by się pośmiać.

Jako silna, młoda kobieta w The Vampire Diaries zainspirowałaś wiele dziewczyn. Czy to było brzemię do noszenia?

Otrzymywałam wiele pozytywnego, wspaniałego i inspirującego feedbacku od ludzi przez lata. Ale tak, było także wiele presji, by być perfekcyjnym.

Najbardziej bułgarska rzecz w Tobie?

Bułgarski był i jest moim pierwszym językiem. Więc mój mózg czasami myśli po bułgarsku i wtedy tłumacze te przemyślenia na angielski. Mieszam powiedzenia, zawsze przekręcam słówko lub dwa!

Twoja mama Mihaela jest artystką, a twój tata Konstantin jest specjalistą komputerowym. Czym zajmuje się specjalista kmputerowy?

Pytałam o to przez lata. Zna się na wszystkich liczbach i gadżetach. Przez całe moje życie naprawiał wszystko, jak tylko mieliśmy jakiś techniczny problem. W rezultacie, jestem pod tym kątem rozpieszczona i zupełnie nie potrafię nic zrobić, gdy chodzi o technologię.

Więc jest chodzącym komputerem?

Mieszka teraz w Europie, więc jestem jak porzucona w dziczy mała żyrafa. Ciągłe zatrudnianie ludzi do robienia rzeczy, których sam nie potrafisz zrobić to duży koszt. Mogłabym się tego nauczyć, gdybym miała czas. Ale nie mam. Coś wymyślę. Zawsze znajduje rozwiązanie.

Jakie cechy przejęłaś od rodziców?

Żyłke biznesową mam po tacie. Moja mama jest bardzo emocjonalna, rodzinna i docenia wszystko wokół. Myślę, że mam to wszystko po niej. Mam także ich wschodnio-europejską oszczędność: wiem gdy powinny być wydawane pieniądze, rzeczy których potrzebuje kontra rzeczy, które chce. W większości przypadków, jeśli dużo wydaje to na nowe doświadczenia, nie na rzeczy materialne. Podróżuje, ponieważ chcę mieć wspaniałe przeżycia z ludźmi, których kocham. Kiedy całkiem niedawno ukradziono mi komputer, nie przejęłam się samym komputerem – ale tymi wszystkimi zdjęciami i wspomnieniami, które straciłam i już nie odzyskam.

Kiedy twoi rodzice się rozwiedli, czy to na ciebie źle wpłynęło?

Zawsze mówiłam, że było w porządku i że byli szczęśliwsi osobno. Ale teraz, patrząc wstecz, może to był mechanizm obronny. Może wpłynęło to na mnie bardziej, niż chciałam wtedy przyznać.

Relacje rodziców mogą wpływać na nasze własne.

Tak. Myślę, że relacje rodziców bezpośrednio wpływają na twoje decyzje i opinie. Co trochę mnie przeraża. Ten wpływ naprawdę może ukształtować resztę czyjegoś życia, twoich dzieci.

Jakim dzieckiem byłaś podczas dorastania? Byłaś otwarta, czy nieśmiała?

Zdecydowanie nie byłam nieśmiała. Moi rodzice umieszczali mnie na każdych możliwych zajęciach dodatkowych – balet, taniec, gimnastyka, teatr – ponieważ miałam tak wiele energii. Razem z kuzynką odgrywałyśmy sceny w salonie, budowałyśmy forty. Kochałam uprawiać sport, ponieważ mój brat uprawiał dużo sportu, a ja zawsze chciałam tego co on.

Co sprawiło, że zachciałaś grać?

Zawsze kochałam występować. Gdy byłam mała – moja mama mi to powiedziała, ja tego nie pamiętam – jechałyśmy pociągiem gdzieś w Europie i ona zasnęła, a kiedy się obudziła, nie było mnie obok. Znalazła mnie w innym wagonie, gdzie rozmawiałam z nieznajomym. Mówiłam z angielskim akcentem i wymyśliłam historyjkę na temat tego skąd jestem i co tu robię.

Studiowałaś socjologię zanim porzuciłaś studia na rzecz pracy. Jakbyś sklasyfikowała plany zdjęciowe z aktorami?

Większość z nich jest narcyzmami, zadowolonymi z samych siebie. Też to przechodziłam, staram się z tym walczyć otaczając się ludźmi, którzy od razu mi powiedzą, kiedy wchodzę w ten stan.

Divy?

Nie sądzę, abym kiedykolwiek dotarła, aż tak daleko, by zachowywać się jak diva, ponieważ mam przyjaciół, którzy od razu przywołają mnie do porządku i zaczną robić sobie ze mnie żarty. Mój brat cały czas sobie ze mnie żartuje.

Jesteś bardzo skupiona na swojej karierze. Myślałaś o reżyserii?

Chcę reżyserować. Mam oko na kilka rzeczy, chciałabym wyreżyserować odcinek Fam. Wchodzę także w temat produkcji filmów i napisałam jeden scenariusz. Lubię być zajęta kilkoma różnymi rzeczami, różnorodność to ważny dla mnie aspekt w życiu.

Jak jeszcze pozostajesz skoncentrowana?

Chodzę też na treningi barre workout. Wielu moich przyjaciół jest tancerzami, więc zawsze jest ktoś do ułożenia choreografii, później wynajmujemy sale i tańczymy dla zabawy. Trenuję także na siłowni, biegam, gram w siatkówkę. Mieszam to.

Zanim zajęłaś się aktorstwem, pracowałaś w sklepie odzieżowym (Hollister) w Toronto. Czego się tam nauczyłaś?

Nauczyłam się, że nie chce pracować w sprzedaży [śmiech]. Kończyło się to tak, że cała wypłata szła na ubrania ze sklepu, w którym pracowałam, to jakbym pracowała za darmo. Nowe ubrania przychodziły co dwa, trzy tygodnie – reagujesz “Ooch ale to fajne – i jest promocja!”

Powiedz mi więcej o pierścionkach na twoich palcach.

[Wskazując na pierwszy] To jest pierścionek obietnicy. W tamtym czasie razem z czterema przyjaciółkami byłyśmy singielkami i chciałyśmy pierścionek, nie miałyśmy jednak chłopaków, ale byłyśmy najlepszymi przyjaciółkami, więc postanowiłyśmy, że będzie to obietnica, że zawsze będziemy się kochać. Te dwa kolejne to pierścionki od mężczyzny. Nie nosiłam ich przez długi czas, ponieważ nie jestem już z tą osobą, ale później uzmysłowiłam sobie, że nawet jeśli związek nie przetrwał, on wciąż jest wspaniałą osobą i nie ma tutaj żadnych złych uczuć. A ten związek był częścią mojego życia. Więc zdecydowałam się je nosić.

To lepsze niż tatuaż.

Dla mnie tak! Nie mam żadnych tatuaży.

Spotkałaś kiedyś niemiłego Kanadyjczyka?

Chciałabym powiedzieć nie. Do zeszłego roku odpowiedź brzmiałaby nie, ale poznałam niemiłego Kanadyjczyka, którego imię pominę. Rozmawiałam z przyjaciółkami o tym, ponieważ tak bardzo mnie to zdenerwowało. Kanadyjczycy mają świetną reputację i poczułam się, jakby ta osoba to niszczyła!

Jak radzisz sobie z czymś takim?

Moim sposobem na walkę z tym jest zabicie ich uprzejmością. To moja jedyna broń: dać im więcej tego co chcę, aby naśladowali.

Ostatnie pytanie: Co dla ciebie znaczy “fam”?

Rodzina oznacza bezwarunkową miłość. Czuje, że traktujemy rodzinę i najbliższe nam osoby najgorzej, ponieważ wiemy, że będą nas kochać bez względu na wszystko. Wierzę także w to, że mamy tą rodzinę, z którą łączy nas krew oraz rodzinę, którą kochamy. Twoi przyjaciele, to rodzina, którą wybrałeś. Więc, mam wiele rodzin. Mam rodzinę, która mnie wychowała. Mam swoją rodzinę w Los Angeles. Mam swoją rodzinę w Toronto. Mam swoją rodzinę podróżniczą. Moją psią rodzinę. Mam rodzinę każdego rodzaju! Wszystkie je łączy jedna wspólna rzecz, miłość. To mnie naprawdę uszczęśliwia.

tłumaczenie ©ndobrev.pl
         0   Post został napisany przez: Sonja w kategorii: Artykuły, Produkcje Telewizyjne, FAM, Wywiady