NDobrev.pl | Twoje najlepsze, polskie źródło informacji o aktorce Ninie Dobrev » Nina o stylu Eleny & Katherine – tłumaczenie wywiadu
 

14 Jul 2013
       Nina o stylu Eleny & Katherine – tłumaczenie wywiadu


Klasa Mystic Falls z 2013 roku przeszła piekło podczas ostatniego roku. Świeżo przemieniona Elena (Nina Dobrev) zmagała się ze swoim pragnieniem krwi. Jej brat, będący łowcą wampirów, Jeremy (Steven R. McQueen), umarł i powrócił do życia. Bonnie (Kat Graham) praktykowała czarną magię, aż po gorzki tego koniec. Matta (Zach Roerig) i Rebekah (Claire Holt) coś połączyło, Caroline (Candice Accola) pożegnała się ze swoim chłopakiem Tylerem (Michael Trevino) – oraz Klausem (Joseph Morgan). Damon (Ian Somerhalder) wreszcie zdobył dziewczynę. Katherine (także grana przez Dobrev) straciła swoją nieśmiertelność. A Stefan (Paul Wesley) spotkał się twarzą w twarz z najmroczniejszym sobowtórem ze wszystkich. I – och, tak – maturzyści ukończyli szkolę.

“Kręcenie zakończenia szkoły wprowadziło bardzo nostalgiczny nastrój,” powiedziała Accola. “[Producentka wykonawcza] Julie Plec zrobiła dla nas specjalną książkę, w formie prezentu na zakończenie. Zawierała ona zdjęcia wszystkich z ekipy i obsady, wykonane w ciągu ostatnich czterech lat. Zatrzymam tę książkę na zawsze.” Kły za wspomnienia!

TŁUMACZENIE WYWIADU

TV GUIDE: W The Vampire Diaries, wcielałaś się w troszczącą się o innych, ludzka Elenę, oziębłą i wysysająca krew Elenę oraz w mściwego sobowtóra Katherine. W następnym sezonie, teraz ludzka Katherine dołączy do twojej rosnącej kadry postaci. Czy kiedykolwiek miałaś moment, w którym pomyślałaś “Chwila, kim jestem teraz?”

Linie zdecydowanie stają się niewyraźne! Kiedy wcielasz się w tak wielu różnych ludzi, musi chodzić o detale. Więc staram się żyć i oddychać wszystkim co sprawia, że te postacie są wyjątkowe, kiedy to robię.

TV GUIDE: Elena mszcząca się na swojej dręczycielce Katherine poprzez zmuszenie jej do wzięcia leku na wampiryzm, bardzo zmieniła zasady gry w serialu, prawda?

Tak. Katherine kwitła będąc wampirem, mogąc zdobyć wszystko co tylko chciała. Bycie człowiekiem sprawia, że jest podatna na zranienie. Teraz naprawdę będzie chciała zabić Elenę.

TV GUIDE: Wiesz jakie fryzury, makijaż oraz kostiumy są planowane dla śmiertelnej Katherine?

Nadal będzie mieć kręcone włosy. Nadal będzie używać sporo makijażu. Będzie chciała się ubierać wciąż tak samo, ale nie będzie mogła dłużej wpływać [poprzez zauroczenie] na tych wszystkich projektantów! Będzie musiała znaleźć prawdziwą pracę i płacić za wszystko. [śmiech]

czytaj więcej w rozwinięciu newsa

TV GUIDE:Co jest tą jedną rzeczą, która momentalnie umożliwia ci wcielenie się w Katherine?

Kręcone włosy przeciwko prostym włosom, oczywiście oraz makijaż. Katherine zawsze ma czarny eyeliner oraz czarną mascarę – naprawdę grubo nałożoną. To sprawia, że wyglądam bardziej agresywnie.

TV GUIDE: Co robisz, aby ich głosy brzmiały inaczej?

Głos Eleny jest delikatniejszy i słodszy, podczas gdy głos Katherine jest niższy i brzmi nieuprzejmie. Gdybyś tylko słuchała, bez oglądania, miejmy nadzieje, że rozróżniłabyś te dwie.

TV GUIDE: Jaka jest twoja ulubiona stylizacja z Vampire Diaries póki co?

Kochałam wygląd Katherine z 1860 roku. Dokładniej mówiąc, tą zieloną sukienkę z odkrytymi ramionami. Nosiłam ją razem z gorsetem. Chcieliśmy, aby wyglądało to naprawdę autentycznie. Ledwie mogłam oddychać. [śmiech]

TV GUIDE: Czy jest serialowej garderobie coś, co założyłabyś w prawdziwym życiu?

Było kilka takich rzeczy. Jeansy od True Religion często pojawiały się u Eleny na początku serialu. Później Elena miała te niebieskie, zamszowe buty, które były tak fajne oraz brązowe, skórzane buty z wiązaniem, za które zapłaciłam, aby nosić je w moim prywatnym życiu.

TV GUIDE: Oczywiście pojawia się wiele wyzwań przy graniu wielu wersji jednej postaci. Co jest w tym fajnego?

Staram się udawać, że one wszystkie są innymi postaciami, więc kiedy jestem na tym samym planie i zmieniam się [w inna postać], jest to natychmiastowe. Szczególnie kocham kiedy kręcimy sceny zarówno z Eleną i Katherine i możesz zobaczyć je obie w tym samym ujęciu. To naprawdę fajne!

Leigh Leverett o stylu Eleny & Katherine

LUDZKA ELENA
Marzenie nastolatka. “Wyglądała jak dziewczyna z sąsiedztwa – praktycznie, ale nadal uroczo,” wyjaśniła projektantka kostiumów Leigh Leverett
Diabeł ubiera się u Prady? “Ta Elena jest bardziej śmiała niż ludzka Elena,” mówi Leverett. “Więc wzięliśmy jej styl i sprawiliśmy, że stała się seksowniejsza, bez bycia jawnie seksowną jak Katherine.”

KATHERINE – stroje vintage
“Katherine uciekała przez ponad 500 lat, więc musiała się zmieniać,” mówi Leverett. “Ale nadal jest Katherine. Zawsze będzie się ubierać najlepiej.”
         1   Post został napisany przez: Sonja w kategorii: Pamiętniki Wampirów, Pamiętniki Wampirów, Sezon 4, Pamiętniki Wampirów, Sezon 5, Wywiady